Aktualności

Seifert Jazz Days po raz pierwszy!

Fundacja im. Zbigniewa Seiferta od kilku lat organizuje koncerty laureatom Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta oraz działa na rzecz popularyzacji

muzyki Zbigniewa Seiferta. W rocznicę jego 75. urodzin nastąpi kumulacja koncertów w postaci Seifert Jazz Days, który odbędzie się w dniach 21-23 lipca w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach (oraz w wersji online).

Pierwszy wieczór Seifert Jazz Days rozpocznie występ finalisty Konkursu Seiferta z 2018 roku – skrzypka Marcina Hałata z jego akustycznym triem i autorskim projektem OWL. Chwilę później na scenie Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach usłyszymy ceniony zespół RGG, który specjalnie na tę okazję przygotował premierę programu poświęconego i inspirowanego muzyką Seiferta.

Dzień później bohaterem Seifert Jazz Days będzie skrzypek Dawid Lubowicz, współtwórca i członek znakomitego zespołu Atom String Quartet, a także laureat III nagrody w pierwszej edycji Konkursu Seiferta w 2014 roku. Wraz ze swym kwartetem Lubowicz wykona nowy materiał, który znajdzie się na kolejnym krążku artysty.

Finał Seifert Jazz Days to występ zespołu EABS, który przebojem wdarł się na polską scenę jazzową publikując w 2017 roku kapitalną płytę poświęconą twórczości Krzysztofa Komedy („Repetitions. Letters to Krzysztof Komeda)”. 23 lipca wrocławski zespół zaprezentuje projekt przygotowany specjalnie na zamówienie Seifert Jazz Days, będący ich autorskim odczytaniem kompozycji Zbigniewa Seiferta.

W ramach imprezy odbędą się również panele dyskusyjne poświęcone twórczości Zbigniewa Seiferta i Krzysztofa Komedy, jako że w 2021 r. nie tylko Seifert obchodziłby swoje 75. urodziny, ale również Komeda świętowałby jubileusz 90. urodzin. W spotkaniu udział wezmą dziennikarze polscy i zagraniczni.

Pierwsza edycja Seifert Jazz Days odbywać się będzie pod patronatem Jazz It Up! – kalendarium jazzowej Małopolski.

Szczegółowy program oraz więcej informacji:

Facebook:  SeifertCompetition

Instagram:  seifertcontest

YouTube:  Seifert Jazz Music 

Organizatorzy:

           FZS logo 3.jpg

    

     Ecm KP 1.jpg


Partnerzy:         

              

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

                       

IMiT logo.jpg

  Malopolska.png

   

       

    Stoart.png