Jury

Mark Feldman

W 2002 roku jako solista wraz z Netherlands Radio Philharmonic Orchestra wykonał premierowy Koncert skrzypcowy Guusa Janssena w czasie Holenderskiego Festiwalu Muzyki Współczesnej Muziek Dagen.

W tym samym roku wraz z WDR Jazz Orchestra wykonał Koncert na skrzypce i orkiestrę jazzową, skomponowany dla niego przez Billa Dobinsa; koncert odbył się w Vienna Concert House. 


Josh Grossman

Josh Grossman jest Dyrektorem Artystycznym stowarzyszenia Toronto Downtown Jazz, które od 2010 roku organizuje coroczny festiwal jazzowy TD Toronto Jazz Festival. Od czasu wstąpienia do stowarzyszenia, Josh starał się ożywić jego aktywność, rozszerzyć działalność edukacyjną oraz pozasezonową, nawiązać nowe kontakty z lokalną społecznością jazzową i zachęcić do promowania artystów wyznaczających w muzyce jazzowej nowe, porywające kierunki.


Prof. Janusz M. Stefański

Janusz M. Stefański zaliczany jest do ściślej czołówki perkusistów jazzowych w Europie. W ciągu przeszło 40. letniej pracy jako perkusista, kompozytor i band-leader, zdobył sobie międzynarodowe uznanie w gronie muzyków i krytyków.


Kalendarium 2016

24.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
25.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
26.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (finał)
27.08
– koncert galowy w Krakowie

Więcej >>>

O konkursie

Zbigniew Seifert (1946-1979) to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, obdarzony nieprzeciętnym talentem muzycznym, którego przedwczesna śmierć uniemożliwiła pełne rozwinięcie jego muzycznych możliwości i przekreśliła imponująco rozwijającą się światową karierę.

czytaj więcej

Regulamin

Regulamin II edycji Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta (24-27 sierpnia 2016).

czytaj więcej

Nagrody

I nagroda - 10.000 EURO

II nagroda - 5.000 EURO

III nagroda - 2.000 EURO

oraz nagroda specjalna

czytaj więcej

Galeria

Zdjęcia Marka Karewicza

Więcej filmów

Fundacja-seiferta.jpgBaran.jpg Baran.jpgUM krakow.jpgKbf.jpgMalopolska.gif