Jury

Mark Feldman

W 2006 roku po raz pierwszy wykonał Drugi koncert skrzypcowy Jay’a Weigala, z udziałem członków Louisiana Philharmonic Orchestra w Cultural Arts Center w Nowym Orleanie.

W ostatnich latach współpracował także jako solista z WDR Radio Orchestra oraz Basil Symphonetta.

Brał udział w nagraniu String Quartets Johna Zorna (Tzadik Records) oraz nagrał Book of Tells na kwartet smyczkowy własnego autorstwa (Enja Records).

We współpracy z trio Abaton wykonał utwory skomponowane przez Sylvie Courvoisier, czego efektem stał się album nagrany dla wytwórni ECM Records.

W październiku 2006 ukazała się jego płyta What Exit wytwórni ECM, we współpracy z Johnem Taylorem, Andersem Jorminem i Tomem Rainey’em.

Mark jest obecnie członkiem John Abercrombie Quartet, w skład którego wchodzą także Joey Baron i Marc Johnson. Oprócz odbycia międzynarodowych tras koncertowych, muzycy nagrali wspólnie albumy Open Land, Cat n’Mouse oraz Class Trip (ECM Records).

Koncertował między innymi z takimi artystami jak: Kenny Wheeler, John Taylor, Paul Bley, Billy Hart, Lee Konitz, Joe Lovano, Anthony Davis, Dave Douglas, Richard Galliano, The Arcado String Trio, Louis Sclavis, Muhal Richard Abrams, Wolfgang Puschnig, Tim Berne, Mark Dresser i Uri Caine.

Kompozytor John Zorn w przeciągu ostatnich dziesięciu lat angażował go w wiele koncertów oraz nagrań, między innymi w Masada String Trio, Bar Kokhba, muzykę filmową i kameralną oraz dwie płyty z jego kompozycjami związanymi z projektem Masada – Masada Recital na skrzypce i fortepian oraz Malphas: the Book of Angels Vol. 3, obie w wytwórni Tzadik Records. Feldman jako solista pojawia się na ponad 150 jazzowych nagraniach, łącznie z jego własnymi produkcjami – Music for Violin Alone (Tzadik Records) oraz What Exit (październik 2006, ECM).

Jako kompozytor, pisał i występował z Kronos Quartet oraz WDR Radio Orchestra.

Pojawiał się także w muzyce komercyjnej, jako muzyk studyjny pracujący między innymi z Sheryl Crow, The Manhattan Transfer, Dianą Ross i Carole King.

Zanim w 1986 roku przeprowadził się do Nowego Jorku, mieszkał w Nashville w stanie Tennessee, gdzie był członkiem zespołów grających z zachodnimi muzykami country, Lorettą Lynn oraz Ray’em Price'm. W Nashville pojawił się na ponad 200 nagraniach, między innymi na albumach Johny’ego Casha, Willie Nelsona i George’a Jones’a, Jerry’ego Lee Lewisa oraz Jimmy’ego Swaggarta.

Strona www: http://markfeldmanviolin.com/enter.htm