Koncert skrzypków w Cascadas Bar

Hamburg - 2015-10-02


2 października 2015 r. o godz. 20.00 będzie miał miejsce koncert skrzypków jazzowych w Klubie Cascadas Bar w Hamburgu.

Wystąpią:

Łukasz Górewicz - vn

Dawid Lubowicz - vn

Bartosz Dworak - vn

Klemens Bittmann - vn


Skrzypkom towarzyszyć będzie Martin Standke Trio:

Yuriy Sych: fortepian, syntezatory
Urodzony na Ukrainie w swym rodzinnym mieście Ivano-Frankivsk z wyróżnieniem ukończył edukację muzyczną w klasie fortepianu klasycznego. Naukę gry na tym instrumencie kontynuował w Niemczech, na Uniwersytecie Muzycznym we Frankfurcie. W tym samym czasie zainteresował się jazzem i w 2006 r. założył swój pierwszy zespół Contrast Quartet, którego działalność wspiera funduszem stypendialnym miasto Frankfurt. Równolegle do studiów klasycznych Sych studiował także jazz i muzykę rozrywkową na Uniwersytecie w Mannheim w klasie prof. Jörga Reitera. W tym czasie występował z Nilsem Wogramem, a także Christofem Lauerem i Peterem Klohmannem.
Regularnie współpracuje z Teatrem Miejskim we Frankfurcie.


Tim Roth: kontrabas, efekty specjalne

W dzieciństwie grał na gitarze i gitarze basowej, jako 18-latek zaczął grać na kontrabasie. Studiował jazz i muzykę rozrywkową w Konserwatorium w Amsterdamie, gdzie jego nauczycielami byli m.in. Peter Bernstein i Peter Erskine.

Z zespołem Animated otrzymał II nagrodę na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Pianistycznym w Amsterdamie w 2009 r. Obecnie mieszka we Frankfurcie, gdzie wraz z zespołem Contrast Quartet otrzymał od miasta Frankfurt stypendium twórcze. Drugi album zespołu, którego Tim Roth jest producentem i współkompozytorem został wydany w 2015 r. na CD i winylu.
Współpracuje z Teatrem Miejskim we Frankfurcie, nagrywa także muzykę do ścieżek filmowych.


Martin Standke - perkusja

Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat grając na fortepianie, kilka lat później zainteresował się perkusją. Studiował na wydziale pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego we Frankfurcie, a także na Uniwersytecie Muzycznym w Kolonii, w klasie jazzowej perkusji. Będąc członkiem dwóch różnych zespołów otrzymał stypendium twórcze Miasta Frankfurt.
Mieszka we Frankfurcie, gdzie współpracuje z Teatrem Miejskim.


  


  

Bilety w cenie 18 EUR (studenci 10 EUR) do nabycia przed koncertem.

Partnerzy:


Kalendarium 2016

24.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
25.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
26.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (finał)
27.08
– koncert galowy w Krakowie

Więcej >>>

O konkursie

Zbigniew Seifert (1946-1979) to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, obdarzony nieprzeciętnym talentem muzycznym, którego przedwczesna śmierć uniemożliwiła pełne rozwinięcie jego muzycznych możliwości i przekreśliła imponująco rozwijającą się światową karierę.

czytaj więcej

Galeria

Zdjęcia Marka Karewicza

Fundacja-seiferta.jpgBaran.jpg Baran.jpgUM krakow.jpgKbf.jpgMalopolska.gif