Nazwisko/name: Rohaut
Imię/first name: Youenn


Youenn Rohaut. urodził się w Bretanii w zachodniej Francji - regionie, w którym kultura i muzyka są silnie zakorzenione w tradycji. Grę na skrzypcach rozpoczął od wykonywania muzyki bretońskiej i irlandzkiej,
jednak w wieku 17 lat, słuchając nagrań Jeana Luca Ponty’ego odkrył jazz. Studiował na Uniwersytecie i w Konserwatorium w Tuluzie, a także w Centre des Musiques Didier Lockwood w Paryżu.
W 2013 roku, podczas III edycji konkursu im. Stephane’a Grappelli’ego zdobył nagrodę w kategorii „improwizacja”. W jego stylu gry można dostrzec wpływ m.in. XX-wiecznej harmonii, języka Coltrane’a i Michaela Breckera, a także liryzmu tureckich makamów na skrzypce. Obecnie mieszka i pracuje w Paryżu, gdzie kontynuuje swoją przygodę z muzyką eksperymentalną, mieszając ze sobą elementy muzyki tradycyjnej i jazzu.

Kalendarium 2018

25.07
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
26.07
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
27.07
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (finał)
28.07
– koncert galowy w Krakowie

Więcej >>>

O konkursie

Zbigniew Seifert (1946-1979) to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, obdarzony nieprzeciętnym talentem muzycznym, którego przedwczesna śmierć uniemożliwiła pełne rozwinięcie jego muzycznych możliwości i przekreśliła imponująco rozwijającą się światową karierę.

czytaj więcej

Regulamin

Regulamin III Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta, 25-27 lipca 2018 r. Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, 28 lipca 2018 r. Kraków

czytaj więcej

Nagrody

10.000 EURO – I miejsce, statuetka oraz występ podczas koncertu finałowego laureatów

5.000 EURO – II miejsce, statuetka oraz występ podczas koncertu finałowego laureatów

2.000 EURO – III miejsce, statuetka oraz występ podczas koncertu finałowego laureatów

czytaj więcej

Galeria

Zdjęcia Marka Karewicza

Fundacja-seiferta.jpgBaran.jpg Baran.jpgUM krakow.jpgKbf.jpgMalopolska.gif