Nazwisko/name: Delzant
Imię/first name: Cécile


Cécile Delzant gra na skrzypcach od piątego roku życia. Formalną edukację muzyczną rozpoczęła w szkole muzycznej w Annemasse, skąd pochodzi, a kontynuowała w konserwatoriach w Paryżu i Lille. W 2009
roku rozpoczęła studia na Royal College of Music w Londynie pod kierunkiem Radu Blidara. W 2010 roku zrezygnowała z nauki muzyki klasycznej, aby poświęcić się zgłębianiu tajników jazzu i improwizacji. Została przyjęta do Conservatorio Statale di Musica Giuseppe Verdi w Turynie, gdzie studiowała pod kierunkiem włoskich muzyków jazzowych takich jak Giampaolo Casati, Emanuele Cisì i Furio Dicastri.
Podczas studiów w Turynie uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wykładowców z nowojorskiej Julliard School oraz z Wayne State University: Donalda Vegę, Chrisa Collinsa i Carla Allena. W 2016 roku studiowała w konserwatorium w Lyonie pod kierunkiem skrzypka jazzowego Rémi Crambesa. Cécile gra głównie jazz, muzykę improwizowaną i free jazz. Często występuje z utalentowanymi młodymi muzykami w klubach i teatrach.
Wystąpiła też na festiwalach Jazz Festival Torino, Ivrea Jazz Festival, Roero Jazz Fest, Novarra Jazz Festival. Z włoskim pianistą Emanuele Francesconi współtworzy dwa projekty: Eclettic-Duo Nuit Française (zwycięzca Barolo Jazz Contest z 2013 roku) oraz Francesconi’s Strings Ensemble, z którym koncertuje w całych Włoszech. W 2016 roku utworzyła Malgha Trio z dwoma młodymi muzykami jazzowymi:
perkusistą Manfredi Crociverą oraz pianistą i klawiszowcem Markiem Priore. Uczestniczyła w nagraniach wielu albumów i jest często zapraszana do współpracy przy różnorodnych projektach muzycznych.

Kalendarium 2018

25.07
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
26.07
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
27.07
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (finał)
28.07
– koncert galowy w Krakowie

Więcej >>>

O konkursie

Zbigniew Seifert (1946-1979) to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, obdarzony nieprzeciętnym talentem muzycznym, którego przedwczesna śmierć uniemożliwiła pełne rozwinięcie jego muzycznych możliwości i przekreśliła imponująco rozwijającą się światową karierę.

czytaj więcej

Regulamin

Regulamin III Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta, 25-27 lipca 2018 r. Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, 28 lipca 2018 r. Kraków

czytaj więcej

Nagrody

10.000 EURO – I miejsce, statuetka oraz występ podczas koncertu finałowego laureatów

5.000 EURO – II miejsce, statuetka oraz występ podczas koncertu finałowego laureatów

2.000 EURO – III miejsce, statuetka oraz występ podczas koncertu finałowego laureatów

czytaj więcej

Galeria

Zdjęcia Marka Karewicza

Fundacja-seiferta.jpgBaran.jpg Baran.jpgUM krakow.jpgKbf.jpgMalopolska.gif