Nazwisko/name: Byers
Imię/first name: Greg


Greg Byers korzysta ze swoich talentów estradowych, kompozytorskich, nauczycielskich i producenckich, aby dzielić się muzyką z ludźmi z różnych środowisk. Rozpoczął naukę gry na wiolonczeli w wieku dwóch i pół roku w Family Suzuki School of Rochester w Nowym Jorku. Po rozpoczęciu studiów licencjackich na uniwersytecie w Miami, Greg chciał zmienić kierunek studiów na muzykę studyjną i jazz, jednak początkowo uzyskał odpowiedź odmowną ze względu na to, że był wiolonczelistą. Shelly Berg, obecny dziekan wydziału muzyki docenił wytrwałość Grega. Greg ukończył studia z wyróżnieniem jako pierwszy absolwent-wiolonczelista i basista z podwójnym dyplomem z instrumentalistyki oraz muzyki studyjnej i jazzu. W 2010 roku wystąpił w „The Weird World of Blowfly”, filmie dokumentalnym o starzejącym się Clarensie Reidzie. Film zawiera nagrania z kilku tras koncertowych po Europie, gdzie Greg gra na gitarze basowej dla ponad piętnastotysięcznej widowni. Zebrawszy spore doświadczenie na scenie muzycznej w Miami, Greg postanowił odkryć możliwości dostępne w Los Angeles. Nauczył się tam patrzeć na muzykę nie tylko z perspektywy wykonawcy, ale też kompozytora, inżyniera dźwięku oraz przedsiębiorcy, co wykorzystał przy pracy nad swoim debiutanckim albumem Some Dark, Beautiful Morning. Greg postanowił kontynuować naukę w McNally Smith College of Music w Saint Paul, gdzie uzyskał tytuł magistra instrumentalistyki.
Łączy własne występy z pracą jako muzyk sesyjny oraz nauczyciel gry na wiolonczeli i kontrabasie, a także prowadzeniem studia nagraniowego.

Kalendarium 2018

25.07
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
26.07
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
27.07
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (finał)
28.07
– koncert galowy w Krakowie

Więcej >>>

O konkursie

Zbigniew Seifert (1946-1979) to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, obdarzony nieprzeciętnym talentem muzycznym, którego przedwczesna śmierć uniemożliwiła pełne rozwinięcie jego muzycznych możliwości i przekreśliła imponująco rozwijającą się światową karierę.

czytaj więcej

Regulamin

Regulamin III Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta, 25-27 lipca 2018 r. Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, 28 lipca 2018 r. Kraków

czytaj więcej

Nagrody

10.000 EURO – I miejsce, statuetka oraz występ podczas koncertu finałowego laureatów

5.000 EURO – II miejsce, statuetka oraz występ podczas koncertu finałowego laureatów

2.000 EURO – III miejsce, statuetka oraz występ podczas koncertu finałowego laureatów

czytaj więcej

Galeria

Zdjęcia Marka Karewicza

Fundacja-seiferta.jpgBaran.jpg Baran.jpgUM krakow.jpgKbf.jpgMalopolska.gif