Nazwisko/name: Słowiński
Imię/first name: Stanisław


Skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Związany z muzyką od piątego roku życia gra na skrzypcach, w późniejszych latach również na perkusji, instrumentach klawiszowych, dętych. W latach 2010-2012 student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec. Jest współtwórcą nowego gatunku muzycznego - Akustroniki.

Współtworzy autorskie projekty; m.in. AKT, DUCH, J.A.S.S Trio, Vetur Blóm, Orkiestra Rzeczypospolitej Krakowskiej. Uczestnik FMF Master Classes for Young Composers w Alvernia Studio, w ramach których swoje wykłady prezentowali m.in. Trevor Morris, Diego Navarro, Robert Elhai, Michael Todd, Robert Messinger. Ma w swoim dorobku dziesiątki utworów, które aranżował/komponował na składy wszelkiego rodzaju; od utworów elektronicznych, na skrzypce solo, przez kwartety smyczkowe, zespoły rozrywkowe aż po utwory orkiestrowe. Od kilku lat współpracuję z kilkunastoma orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi koncertując regularnie w całej Polsce oraz za granicą: m.in. Francja, Norwegia, Islandia, Ukraina, Czechy. Uczestniczył w realizacji projektów z udziałem artystów o międzynarodowej renomie; m.in. Brian Eno, Ben Frost, Daniel Bjarnason, Elliot Goldenthal, Diego Navarro, Ludwig Wicki, Joe Hisaishi, Robert Kabara, Peter Buck, Łukasz Syrnicki, Joanna Słowińska.

Jako członek orkiestr, składów kameralnych, zespołów rozrywkowych (szeroki wachlarz gatunków) gra nawet do stu koncertów rocznie.

http://stanislawslowinski.weebly.com/

Kalendarium 2016

24.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
25.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
26.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (finał)
27.08
– koncert galowy w Krakowie

Więcej >>>

O konkursie

Zbigniew Seifert (1946-1979) to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, obdarzony nieprzeciętnym talentem muzycznym, którego przedwczesna śmierć uniemożliwiła pełne rozwinięcie jego muzycznych możliwości i przekreśliła imponująco rozwijającą się światową karierę.

czytaj więcej

Galeria

Zdjęcia Marka Karewicza

Fundacja-seiferta.jpgBaran.jpg Baran.jpgUM krakow.jpgKbf.jpgMalopolska.gif