Nazwisko/name: Janoska
Imię/first name: Roman


Roman Janoska urodził się w 1989 roku w Bratysławie w rodzinie muzyków. W domu wcześnie dostrzeżono talent chłopca. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 5 lat. Studiował w Konserwatorium Państwowym w Bratysławie, a następnie w Universität für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu w klasie Pavla Vernikova.

Roman Janoska regularnie występuje w salach koncertowych całego świata jako skrzypek klasyczny i jazzowy. Jako solista i kameralista grał z międzynarodowej sławy muzykami i orkiestrami.
Jest laureatem licznych konkursów.

Roman Janoska zyskał uznanie w świecie jazzu, fascynując słuchaczy pełnymi inwencji twórczej improwizacjami. Współpracował z takimi słynnymi muzykami jak Bobby McFerrin, Al Jarreau, Michel Camilo, Birelli Lagrene, Tony Lakatos, Harry Sokal, Adam Nussbaum oraz wielu innych.

2009-2011 - członek Vienna Art Orchestra

Od 2011 – członek Janoska Ensemble

Od 2012 – członek zespołu The Philharmonics

Kalendarium 2016

24.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
25.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
26.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (finał)
27.08
– koncert galowy w Krakowie

Więcej >>>

O konkursie

Zbigniew Seifert (1946-1979) to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, obdarzony nieprzeciętnym talentem muzycznym, którego przedwczesna śmierć uniemożliwiła pełne rozwinięcie jego muzycznych możliwości i przekreśliła imponująco rozwijającą się światową karierę.

czytaj więcej

Galeria

Zdjęcia Marka Karewicza

Fundacja-seiferta.jpgBaran.jpg Baran.jpgUM krakow.jpgKbf.jpgMalopolska.gif