Laureaci

Terracciano Gabriel

Pochodzący z Portland w stanie Maine Gabriel Terracciano gra na skrzypcach od trzeciego roku życia. Po ośmiu latach ściśle klasycznej edukacji odkrył jazzową grę na skrzypcach Joe Venutiego, Stuffa Smitha, a później Zbigniewa Seiferta - artystów, którzy zmienili jego życie muzyczne (i życie w ogóle!) na zawsze.

Gabe jest członkiem dwukrotnie nagradzanego Grammy zespołu Turtle Island String Quartet, a także kilku nowojorskich grup, w tym The Avalon Jazz Band, The Hot Toddies, The Harmolodic String Band, Wet Electric oraz Arthur Vint and Associates. Prowadzi również własne zespoły. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta w 2018 roku.

Zadebiutował nagraniem z legendarnym basistą Ronem McClure’em na dwóch albumach dla Steeplechase Records (Crunch Time w 2012 roku i Ready or Not w 2013 roku). Od tego czasu nagrywał z takimi muzykami jak John Scofield, Terence Blanchard, Adam Rogers, Lionel Cole, Glenn Crytzer, Dave Pietro i Mike Rodriguez. Jego pierwszy solowy album, “In Flight”, ukazał się w styczniu 2020 roku.

Oprócz kariery koncertowej, Gabe jest również zaangażowanym pedagogiem i kompozytorem. W latach 2016-2018 był adiunktem w NYU w zakresie gry na skrzypcach i gitarze. Ukończył studia magisterskie w zakresie wykonawstwa jazzowego na NYU, a także studia licencjackie w ramach programu studiów podwójnych na Tufts University/The New England Conservatory of Music.