Laureaci

Dawid_Lubowicz_11_240x242.jpg

Lubowicz Dawid

​III nagroda ex aequo

​Dawid Lubowicz pochodzi z zakopiańskiej rodziny o bogatych tradycjach muzycznych. W dzieciństwie kształcił się pod kierunkiem M. Galicy i L. Brodowskiego. Ukończył Liceum Muzyczne w Rzeszowie, w klasie skrzypiec Oresta Telwacha oraz Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie, w klasie skrzypiec prof. Konstantego A. Kulki. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in.: R. Baldiniego, M. Jaszwili, M. Ławrynowicza, Z. Milenkovića, W. Wiłkomirską, A. Jagodzińskiego, M. Parkinsona, G. Wittnera.

Dawid Lubowicz jest laureatem wielu festiwali i konkursów. Wśród jego osiągnięć znajdują się: II nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Standardów Jazzowych – Siedlce 2004, specjalne wyróżnienie podczas Jazzowej Sceny Młodych – Radom 2004, finał w Międzynarodowym Konkursie Krokus Jazz Festiwal – Jelenia Góra 2004 i 2005, zwycięstwo w konkursie jazzowym Nadzieje Warszawy w 2005 r. Z Atom String Quartet: Grand Prix Jazz Melomani 2010, Aniołek Jazzowy Bielskiej Zadymki Jazzowej 2011, Fryderyk 2012 (Jazzowy fonograficzny debiut roku), Złote Gęśle Festiwalu Nowa Tradycja 2012, Fryderyk 2013 (Jazzowy album roku).

Jest związany z orkiestrą Teatru Muzycznego Roma, współpracuje z Teatrem Powszechnym i Narodowym w Warszawie oraz jako aranżer-kompozytor z Operą Nova w Bydgoszczy, jest solistą w projekcie Christophe’a Voise Missa Brevis. Współtworzył następujące zespoły: Opium, alTango, Lubowicz Jazz Quartet, East Wall Jazz Quartet i Atom String Quartet.