Laureaci

22_-_copie.jpg

Delzant Cécile

Cécile Delzant gra na skrzypcach od piątego roku życia. Formalną edukację muzyczną rozpoczęła w szkole muzycznej w Annemasse, skąd pochodzi, a kontynuowała w konserwatoriach w Paryżu i Lille. W 2009
roku rozpoczęła studia na Royal College of Music w Londynie pod kierunkiem Radu Blidara. W 2010 roku zrezygnowała z nauki muzyki klasycznej, aby poświęcić się zgłębianiu tajników jazzu i improwizacji. Została przyjęta do Conservatorio Statale di Musica Giuseppe Verdi w Turynie, gdzie studiowała pod kierunkiem włoskich muzyków jazzowych takich jak Giampaolo Casati, Emanuele Cisì i Furio Dicastri.
Podczas studiów w Turynie uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wykładowców z nowojorskiej Julliard School oraz z Wayne State University: Donalda Vegę, Chrisa Collinsa i Carla Allena. W 2016 roku studiowała w konserwatorium w Lyonie pod kierunkiem skrzypka jazzowego Rémi Crambesa. Cécile gra głównie jazz, muzykę improwizowaną i free jazz. Często występuje z utalentowanymi młodymi muzykami w klubach i teatrach.
Wystąpiła też na festiwalach Jazz Festival Torino, Ivrea Jazz Festival, Roero Jazz Fest, Novarra Jazz Festival. Z włoskim pianistą Emanuele Francesconi współtworzy dwa projekty: Eclettic-Duo Nuit Française (zwycięzca Barolo Jazz Contest z 2013 roku) oraz Francesconi’s Strings Ensemble, z którym koncertuje w całych Włoszech. W 2016 roku utworzyła Malgha Trio z dwoma młodymi muzykami jazzowymi:
perkusistą Manfredi Crociverą oraz pianistą i klawiszowcem Markiem Priore. Uczestniczyła w nagraniach wielu albumów i jest często zapraszana do współpracy przy różnorodnych projektach muzycznych.