2022 Półfinaliści

Serge Hirsch

Serge Hirsch przez kilka lat studiował muzykę klasyczną w konserwatorium w Amiens (skrzypce, analiza muzyczna), ale jego głównym zainteresowaniem była (i nadal jest) muzyka jazzowa. Hirsch należy do artystycznej rodziny i otaczało go mnóstwo muzyki i muzyków. Sam uczył się jazzu i tworzył własne grupy, aby grać na skrzypcach muzykę, którą chciał na skrzypcach, najpierw muzykę Theloniousa Monka, a następnie Charlesa Mingusa, Erica Dolphy’ego itp..

Nauczył się także repertuaru French Manouche, będąc w Paryżu, otoczony całą cygańską sceną jazzową, ale jego głównym zainteresowaniem była i nadal jest muzyka hard i post bop.

Przez te lata grał ze znakomitymi muzykami, m.in. Steve Potts, Ran Blake (fortepian), Florin Nicolescu, Pierre Christophe, John Betsch, Gustave Reichert.

Urodzony w 1988 roku, bardzo interesował się również muzyką hip-hopową i beatową. Produkcję rozpoczął 10 lat temu i nauczył się grać na pianinie. Założył kilka grup (Sharp9) i grał z innymi (Fungi, Leopard Ale, Kamaal Williams itp.)