2022 Półfinaliści

Serge Hirsch

Serge Hirsch przez kilka lat studiował muzykę klasyczną w konserwatorium w Amiens (skrzypce, analiza muzyczna), ale jego głównym zainteresowaniem była (i nadal jest) muzyka jazzowa. Urodził się w artystycznej rodzinie, w której od zawsze otaczała go muzyka i muzycy. Sam uczył się jazzu i tworzył własne grupy, aby grać na skrzypcach taką muzykę, jaką sam chciał wykonywać: najpierw utwory Theloniousa Monka, a następnie Charlesa Mingusa i Erica Dolphy’ego..

Otoczony cygańską sceną jazzową Paryża nauczył się także repertuaru French ManoucheJego głównym zainteresowaniem była jednak i pozostałą do dzisiaj muzyka hard i post bop.

Serge Hirsch współpracował z wieloma znakomitymi muzykami, wśród których znaleźli się m.in. Steve Potts, Ran Blake, Florin Nicolescu,Pierre Christophe, John Betsch, Gustave Reichert.

Urodzony w 1988 roku interesował się również muzyką hip-hopową i beatową. Produkcją zajął się 10 lat temu, wtedy też nauczył się grać na pianinie. Założył kilka autorskich grup m.in. Sharp9, współpracował także
z takimi artystami jak Fungi, Leopard Ale, Kamaal Williams.