2024 Półfinaliści

Potter Chase

Chase Potter rozpoczął swoją karierę muzyczną w wieku zaledwie pięciu lat od gry na skrzypcach. Miało to na niego głęboki wpływ w młodym wieku, ułatwiając jego wrodzoną muzykalność w coś namacalnego. Już po roku nauki zaczął występować publicznie, a niedługo potem zaczął przyswajać inne instrumenty. Pierwsza była perkusja, potem gitara, a następnie rodzina saksofonów. W wieku nastoletnim zajął się basem, a następnie mandoliną. Podczas gdy skrzypce pozostały jego najważniejszym narzędziem, wykazał się wyjątkową zdolnością do przyswojenia każdego instrumentu, który mógł dostać w swoje ręce. Jako uczeń szkoły średniej w West Jefferson w stanie Ohio, muzyczna sprawność Pottera pozwoliła mu podróżować po świecie w ramach prestiżowej Columbus Youth Jazz Orchestra, koncertując w Peru z sidemanem Wyntona Marsalisa, Wessellem „Warmdaddy” Andersonem. Następnie kulminacja jego talentu i profesjonalizmu wykraczającego poza jego lata doprowadziła do wyróżnienia niepodobnego do żadnego innego: przyjęcia do Berklee College of Music.

Potter wyemigrował do Bostonu w 2011 roku i rozpoczął studia na kierunku wykonawstwa skrzypcowego. To właśnie podczas tych lat spędzonych w college’u zdobył kilka ze swoich pierwszych znaczących osiągnięć w karierze, w tym występy z nagrodzoną Grammy piosenkarką / autorką tekstów Lalah Hathaway i uznanym przez krytyków szkockim zespołem indie rockowym Belle & Sebastian. Wkład Pottera nie ograniczał się do jednego gatunku i obejmował artystów wysokiego kalibru z całego spektrum dźwiękowego, takich jak fenomen gitary Julian Lage i wirtuoz mandoliny Mike Marshall. Nie trzeba dodawać, że ukończył studia z wyróżnieniem.

Po przeprowadzce do Nowego Jorku w 2016 roku, Potter zanurzył się w tętniącej życiem scenie muzycznej miasta jako multiinstrumentalista. Jego możliwości muzyczne były duże i wyróżniające się - być może najbardziej jako solista skrzypcowy z Wyntonem Marsalisem w Lincoln Center - ale Nowy Jork okazał się prosperujący na inne sposoby. Znalazł się przed kamerą przy kilku ważnych okazjach, grając na skrzypcach w The Tonight Show z Machine Gun Kelly i Camilą Cabello do ich wspólnego hitu „Bad Things”, a także jako fikcyjny gitarzysta w finale sezonu HBO The Deuce. W 2020 roku wystąpił również z aktorką i piosenkarką Sofią Carson, znaną z Disney Channel.