2024 Półfinaliści

Finn Magill Andrew

Skrzypek i kompozytor filmowy Andrew Finn Magill dorastał ucząc się różnych stylów gry na skrzypcach w letnim programie muzycznym swojego ojca The Swannanoa Gathering. W wieku 14 lat przyjaciel rodziny dał mu kasetę magnetofonową, która zmieniła jego życie i ukształtowała jego karierę: Hot Club de France (strona A) i Charlie Parker (strona B).

Magill koncertował w Stanach Zjednoczonych, Malawi, Francji i Brazylii, nagrywając i współpracując między innymi z Michaelem Jefreyem Stephensem, Michaelem Gamble & The Rhythm Serenaders, Gregiem Spero, Lorcą Hartem, Nando Duarte i Rising Appalachia. Magill jest stypendystą Fulbright-MtvU, stypendystą North Carolina Arts Council w dziedzinie kompozycji jazzowej oraz artystą nagrywającym dla Ropeadope Records. Występował w MTV, PBS, TED i wielokrotnie w NPR. Z katalogiem trzynastu albumów, Magill skomponował również i nagrywał jako lektor dla setek reklam, w tym klientów takich jak Disney, Heinz, Havaianas, Kia i Budweiser.

Jego album The Polaris Project z 2023 roku zawiera pięciokrotnego zdobywcę nagrody Grammy Justina Stantona ze Snarky Puppy, basistę Ethana Jodziewicza i perkusistę Justina Watta z Glenn Miller Orchestra. Zach Brock ze Snarky Puppy mówi, że Magill wykazuje „bezwysiłkową wirtuozerię”, a Matt Glaser z Berklee College nazywa go „niezwykłym wirtuozem skrzypiec”. Airto Moreira (Miles Davis, Weather Report) mówi o oryginalnej brazylijskiej muzyce Finna: „może oszukać cię, że pochodzi z Brazylii. Jego styl jest zabawny i lekki, a jednocześnie uduchowiony i pełen pasji”.