Plakat Seifert Competition 2016

2016-01-28

Rozstrzygnięty został Konkurs na plakat II Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta, który odbędzie się w dn. 24 - 27 sierpnia br. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach pod Krakowem.


Rozstrzygnięty został Konkurs na plakat II Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta, który odbędzie się w dn. 24 - 27 sierpnia br. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach pod Krakowem.

Do konkursu przystąpili studenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Projektowania Intermedialnego na Wydziale Sztuki Mediów pod kierunkiem dr Katarzyny Stanny. Napłynęło ponad 50 wspaniałych projektów. Jury obradowało 14 stycznia w redakcji JAZZ FORUM w składzie: Paweł Brodowski, Aneta Norek-Skrycka (prezes Fundacji im. Zbigniewa Seiferta), Rafał Olbiński i Katarzyna Stanny.

Autorką zwycięskiej pracy jest Magdalena Wieczorek. Proste i optymistyczne kolorowe formy zaproponowane w jej projekcie są przykładem na nowoczesną grafikę projektową nawiązując subtelnie do tradycji Polskiej Szkoły Plakatu, tak bliskiej czasom, w których tworzył Zbigniew Seifert.

Wszystkie prace zgłoszone na Konkurs zostaną pokazana na specjalnej wystawie podczas Konkursu Seiferta w Lusławicach. 

Galeria plakatów

Kalendarium 2016

24.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
25.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
26.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (finał)
27.08
– koncert galowy w Krakowie

Więcej >>>

O konkursie

Zbigniew Seifert (1946-1979) to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, obdarzony nieprzeciętnym talentem muzycznym, którego przedwczesna śmierć uniemożliwiła pełne rozwinięcie jego muzycznych możliwości i przekreśliła imponująco rozwijającą się światową karierę.

czytaj więcej

Regulamin

Regulamin II edycji Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta (24-27 sierpnia 2016).

czytaj więcej

Nagrody

I nagroda - 10.000 EURO

II nagroda - 5.000 EURO

III nagroda - 2.000 EURO

oraz nagroda specjalna

czytaj więcej

Galeria

Zdjęcia Marka Karewicza

Więcej filmów

Fundacja-seiferta.jpgBaran.jpg Baran.jpgUM krakow.jpgKbf.jpgMalopolska.gif