Nazwisko/name: Willeitner
Imię/first name: Florian


Florian Willeitner, niemiecki skrzypek, kompozytor i aranżer. Premiery jego utworów rozbrzmiewały w prestiżowych salach i podczas najważniejszych festiwali: w wiedeńskiej Musikverein (I Koncert skrzypcowy), Salzburger Festspielhaus (Valentinair na skrzypce solo i orkiestrę), Musikfest Stuttgart i wielu innych. Jego nagrania spotkały się z wielkim uznaniem Downbeat Magazine, Süddeutsche Zeitung, Stuttgarter Nachrichten i DrehPunktKultur. Artysta bierze udział w festiwalach muzyki klasycznej i jazzowej, a także występuje w salach koncertowych i klubach jazzowych zarówno ze swym New Piano Trio, czy z Viennese
Strings & Bass String Quartett (z udziałem austriackiej gwiazdy jazzu, Georga Breinschmida). Współpracuje także z takimi artystami jak Stian Carstensen, Benjamin Schmid, Antoni Donchev i Vladimir Karparov. Willeitner jest stypendystą niemieckiej fundacji Stiftung Cusanuswerk.

Kalendarium 2016

24.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
25.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
26.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (finał)
27.08
– koncert galowy w Krakowie

Więcej >>>

O konkursie

Zbigniew Seifert (1946-1979) to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, obdarzony nieprzeciętnym talentem muzycznym, którego przedwczesna śmierć uniemożliwiła pełne rozwinięcie jego muzycznych możliwości i przekreśliła imponująco rozwijającą się światową karierę.

czytaj więcej

Regulamin

Regulamin II edycji Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta (24-27 sierpnia 2016).

czytaj więcej

Nagrody

I nagroda - 10.000 EURO

II nagroda - 5.000 EURO

III nagroda - 2.000 EURO

oraz nagroda specjalna

czytaj więcej

Galeria

Zdjęcia Marka Karewicza

Fundacja-seiferta.jpgBaran.jpg Baran.jpgUM krakow.jpgKbf.jpgMalopolska.gif