Nazwisko/name: Mathias
Imię/first name: Levy


Mathias Lévy urodził się w 1982 r. w Clichy-sous-Bois pod Paryżem, w rodzinie muzyków i melomanów. W wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach i fortepianie. Bardzo szybko dał się wciągnąć w świat muzyki jazzowej, którą zgłębiał najpierw pod okiem Denisa Colina, a następnie Lionela Belmondo i Didiera Lockwooda. Od 2002 r. ze swoim zespołem Caravan Quartet objechał cały świat. W 2006 r. zdobył nagrodę na Konkursie Jazzowym w Sète, a w 2007 r. został nominowany do nagrody Victoires of Cuban Music. Rok później nagrał pierwszą płytę ze swoim kwintetem, a w 2011 r. otrzymał Grand Prix Stéphane Grappelli. Jako wszechstronnie utalentowany muzyk brał udział w licznych projektach utrzymanych w bardzo zróżnicowanej stylistyce, z artystami pokroju Emmanuela Bexa, Grégory’ego Privata, Gillesa Naturela, Vincenta Peiraniego, Adriena Moignarda, Sébastiena Giniaux, The Dø, De La Soul, Catherine Ringer, Zaz i innymi. Ponadto komponował i wykonywał muzykę dla teatru i kina.

Formularz aplikacyjny

Kalendarium 2018

25.07
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
26.07
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
27.07
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (finał)
28.07
– koncert galowy w Krakowie

Więcej >>>

O konkursie

Zbigniew Seifert (1946-1979) to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, obdarzony nieprzeciętnym talentem muzycznym, którego przedwczesna śmierć uniemożliwiła pełne rozwinięcie jego muzycznych możliwości i przekreśliła imponująco rozwijającą się światową karierę.

czytaj więcej

Regulamin

Regulamin III Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta, 25-27 lipca 2018 r. Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, 28 lipca 2018 r. Kraków

czytaj więcej

Nagrody

10.000 EURO – I miejsce, statuetka oraz występ podczas koncertu finałowego laureatów

5.000 EURO – II miejsce, statuetka oraz występ podczas koncertu finałowego laureatów

2.000 EURO – III miejsce, statuetka oraz występ podczas koncertu finałowego laureatów

czytaj więcej

Galeria

Zdjęcia Marka Karewicza

Fundacja-seiferta.jpgBaran.jpg Baran.jpgUM krakow.jpgKbf.jpgMalopolska.gif