Nazwisko/name: Hałat
Imię/first name: Marcin


Marcin Hałat - absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec Henryka Gembalskiego oraz Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Roberta Kabary.

Od 2003 roku współpracuje z orkiestrą Sinfoniettą Cracovią, biorąc udział w licznych krajowych i zagranicznych festiwalach, koncertach i nagraniach. Uczestniczy również w produkcjach telewizyjnych dla BBC Classical Music Television, francuskiej TV Arte oraz Telewizji Polskiej. W latach 2013-2015 współpracował z Atom String Quartet. Na swym koncie ma również występy z Adamem Makowiczem, Grażyną Auguścik, Władysławem „Adzikiem” Sendeckim, RGG Trio, Pawłem Tomaszewskim, Dominikiem Wanią. Jako członek Sinfonietty Cracovii występował zaś pod batutą takich dyrygentów jak Christoph Eschenbach, Lorin Maazel, Valery Gergiev czy John Axelrod. Obecnie pracuje jako adiunkt na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki.

Kalendarium 2016

24.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
25.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (półfinały)
26.08
przesłuchania konkursowe
w Lusławicach (finał)
27.08
– koncert galowy w Krakowie

Więcej >>>

O konkursie

Zbigniew Seifert (1946-1979) to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, obdarzony nieprzeciętnym talentem muzycznym, którego przedwczesna śmierć uniemożliwiła pełne rozwinięcie jego muzycznych możliwości i przekreśliła imponująco rozwijającą się światową karierę.

czytaj więcej

Regulamin

Regulamin II edycji Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta (24-27 sierpnia 2016).

czytaj więcej

Nagrody

I nagroda - 10.000 EURO

II nagroda - 5.000 EURO

III nagroda - 2.000 EURO

oraz nagroda specjalna

czytaj więcej

Galeria

Zdjęcia Marka Karewicza

Fundacja-seiferta.jpgBaran.jpg Baran.jpgUM krakow.jpgKbf.jpgMalopolska.gif